Odkryj zalety koparki z długim ramieniem

Odkryj zalety koparki z długim ramieniem

Bez względu na to, czy w grę wchodzą klasyczne prace ziemne, czy też prace rozbiórkowe, trudno liczyć na ich powodzenie, jeśli z pomocą nie przychodzą nam koparki budowlane. Te można dziś podzielić na co najmniej kilka grup koncentrując się zarówno na tym, kto odpowiada za ich produkcję, jak i na ich rozmiarze. Ostatnie lata to czas zwiększonej popularności, jaką cieszą się koparki z długim ramieniem, warto więc poznać je bliżej.

Specyfika koparki long

Koparka long – nazywana często urządzeniem do zadań specjalnych – jest wykorzystywana przede wszystkim tam, gdzie dostęp do placu budowy jest utrudniony. Można na nią liczyć także w miejscach, w których operator musi znajdować się w pewnym oddaleniu, aby nie narażać się na niebezpieczeństwo.

Sytuacja taka jest dość częsta podczas wykonywania prac rozbiórkowych, choć nie są one jedynymi, w czasie których zastosowanie koparki long zwiększa poziom bezpieczeństwa i komfortu. Tu warto podkreślić, że same urządzenia tego rodzaju mogą różnić się między sobą. Długość ramienia nie zawsze jest taka sama, choć zwykle waha się od 16 do 21 metrów.

Wynajem koparki z długim ramieniem

Jedną z ważniejszych kwestii odnoszących się do koparek long jest ta, która mówi o wejściu w ich posiadanie. Tam, gdzie w grę wchodzą koparki z długim ramieniem wynajem cieszy się coraz większą popularnością. Powoli, ale systematycznie zastępuje zakup na własność i znajduje szczególnie wielu zwolenników. Pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy, często wiąże się jednak również z większym komfortem użytkowania. Firma budowlana lub rozbiórkowa dowiaduje się, jakie są koszty użytkowania koparki i nie musi obawiać się, że w pewnym momencie nastąpi ich nieoczekiwany wzrost.