Kiedy chcemy stać się właścicielami bitcoina

Kiedy chcemy stać się właścicielami bitcoina

Kryptowaluty towarzyszą nam już dobrych kilka lat. Od samego początku wzbudzają ogromne zainteresowanie i wielkie emocje. Chętnych, aby je kupować nie brakuje. Najbardziej znaną kryptowalutą jest bitcoin. BTC – bo tak bywa określany – to najstarsza kryptowaluta, która pojawiła się jako pierwsza. Jak kupić bitcoin?

Krótka historia BTC

Bitcoin to kryptowaluta, której historia rozpoczęła się w roku 2009. To właśnie wówczas została ona wprowadzona na rynek. Co ciekawe, tak naprawdę do dzisiaj nie wiemy, kto za tym stoi. Zrobiła to albo osoba, albo grupa działająca pod pseudonimem Satoshi Nakamoto. Zakup kryptowalut wiąże się z pewną dozą anonimowości. To właśnie dlatego kryptowaluty wzbudzają tak duże emocje i kontrowersji. Wiele mówiło się o tym, że mogą one służyć do prania brudnych pieniędzy.

Jak kupić kryptowaluty?

Aby kupić kryptowaluty, wystarczy skorzystać z jednego z dwóch miejsc: giełdy bądź kantoru kryptowalut. Kantor kryptowalut to miejsce dla początkujących, którzy nie mają jeszcze rozeznania w rynku. Wówczas zakup kryptowaluty w kantorze jest dla nich bezpieczniejszy. Z kolei giełda bitcoin to miejsce, które polecić można już doświadczonym fanom kryptowalut. Giełda kryptowalut niesie ze sobą nieco większe ryzyko, ale pozwala na osiąganie większych zysków.

Kryptowaluty to wirtualne pieniądze, których popularność wcale nie spadnie. Decydując się na inwestowanie w kryptowaluty, można naprawdę dużo zarobić. Należy jednak pamiętać, że zawsze wiąże się to z pewnym ryzykiem. Warto je jednak ponieść.