Kupujemy bitcoiny, czyli najpopularniejszą kryptowalutę

Kupujemy bitcoiny, czyli najpopularniejszą kryptowalutę

Kryptowaluty, czyli tak zwane waluty wirtualne wzbudzają ogromne emocje odkąd się pojawiły. Najbardziej znaną spośród wszystkich kryptowalut jest oczywiście bitcoin, który często określany jest skrótem BTC. Nie brakuje osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z kryptowalutami. Pytanie jak kupić bitcoin jest w związku z tym zadawane naprawdę często. Zobaczmy jak kupić bitcoin i wprowadzić kryptowaluty do swojego życia.

Gdzie można kupować bitcoiny?

Jeśli chodzi o zakup BTC, to do wyboru mamy dwa miejsca: w grę wchodzi giełda kryptowalut oraz kantor. Specjaliści zgodnie twierdzą, że dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z BTC zdecydowanie lepszym wyborem jest kantor. Jeśli jednak mamy już doświadczenie, wiemy, że chcemy w to wejść, rozsądna wydaje się być giełda bitcoin. Jak kupić bitcoin to pytanie, na które odpowiedź nie jest trudna. W przypadku kantoru mamy jedną ustaloną przez jego właściciela cenę. W przypadku giełdy cenę kształtują ci, którzy BTC wystawili na sprzedaż.

Co wpływa na kurs BTC?

Kryptowaluty podlegają zmianom kursów tak jak wszystkie inne waluty świata. Elementem, który mocno wpływa na kurs kryptowalut jest przede wszystkim popyt. Im więcej osób chce kryptowaluty kupować, tym wyższy będzie ich kurs. Tym, co kształtuje kurs BTC jest również podaż. Im więcej waluty na rynku, tym cena zaczyna spadać.

Jak kupić bitcoin to pytanie, które zadaje wiele osób. Okazuje się, że nie jest to takie trudne jak mogłoby się wydawać. Giełda kryptowalut jest miejscem, z którego można skorzystać, jeśli chcemy kupić kryptowaluty.