Dobrej jakości ekogroszek nie musi być drogi

Dobrej jakości ekogroszek nie musi być drogi

Ekogroszek jest jednym z rodzajów paliwa stałego. Cieszy się on obecnie bardzo dużą popularnością, a jego nabycie nie stanowi najmniejszego problemu.

Dlaczego warto wybrać ekogroszek?

Ekogroszek ma niewielkiej wielkości ziarna (8-25 mm) i dlatego może być stosowany w nowoczesnych kotłach z automatycznym podajnikiem paliwa. Największym jednak atutem ekogroszku jest to, że zawiera on niewielką ilość szkodliwych substancji i niepalnych frakcji. Są one usuwane na etapie jego wytwarzania. Surowcem do produkcji ekogroszku jest wysokiej jakości węgiel kamienny.

Na rynku dostępny jest tani ekogroszek produkowany z wysokiej jakości węgla pochodzącego z Syberii. Ekogroszek ten ma bardzo wysoką jakość i może być stosowany bez najmniejszych obaw w nowoczesnych kotłach retortowych. Tani ekogroszek spala się niezwykle efektywnie, a to oznacza, że daje dużo ciepła.

Jaki ekogroszek kupić?

Sprzedawcy proponują klientom różne rodzaje ekogroszku. Do wyboru jest: ekogroszek Ogień, ekogroszek Ultra oraz ekogroszek Premium. Mimo różnych nazw łączy je jedno: bardzo wysoka jakość. Każdy z nich odpowiada wymaganym normom. Tani ekogroszek sprzedawany jest w workach. Ułatwia to jego magazynowanie. Ekogroszek Ogień dostępny jest w bardzo korzystnej cenie. Również ekogroszek Ultra nie kosztuje zbyt wiele. Najwięcej klienci zapłacą za ekogroszek Premium.

Bardzo wysoka jakość każdego rodzaju ekogroszku oraz jego atrakcyjna cena sprawiają, że jest on najczęściej wybieranym rodzajem paliwa stałego. Nie wpływa on tak niekorzystnie na środowisko jak węgiel kamienny.