Wykończenia pod klucz – co należy o nich wiedzieć?

Wykończenia pod klucz - co należy o nich wiedzieć?

Mieszkanie pod klucz to ciekawa i wygodna alternatywa dla tak zwanych mieszkań deweloperskich. I chociaż taka opcja wciąż nie jest w Polsce zbyt popularna (w przeciwieństwie do krajów Europy Zachodniej, gdzie jest to standardem), to jednak zaczyna cieszyć się coraz większym zainteresowaniem. I nie ma w tym nic dziwnego, bo takie rozwiązanie posiada sporo zalet. Czym charakteryzują się wykończenia pod klucz i co należy o nich wiedzieć? Oto kilka podstawowych informacji.

Mieszkanie pod klucz – definicja

Mieszkanie pod klucz to mówiąc najprościej mieszkanie gotowe do zamieszkania. I chociaż zazwyczaj posiada kilka standardów to jednak najczęściej w tym pojęciu mieści się mieszkanie z wykończoną łazienką i kuchnią, pomalowanymi ścianami i położonymi podłogami oraz wstawionymi drzwiami wejściowymi. W niektórych przypadkach takie mieszkania są już też umeblowane, jednak są to oferty znacznie rzadsze. Wszystkie prace uwzględniają indywidualne projekty wnętrz, które są tworzone jeszcze przed rozpoczęciem prac wykończeniowych i remontowych. 

Zalety wykończenia pod klucz

Wykończenia pod klucz charakteryzują się wieloma zaletami. Wśród nich warto wymienić:

  • jeden rachunek za wszystkie prace
  • oszczędność czasu
  • gwarancja ceny (która jest ustalana na samym początku)
  • indywidualne aranżacje wnętrz
  • krótki termin realizacji
  • bezpieczeństwo
  • gwarancja

Dodatkowo – co także jest nie bez znaczenia – dzięki mieszkaniu pod klucz zyskuje się duży spokój. Dlaczego? Otóż nie trzeba martwić się opóźnieniami ekipy remontowej, brakiem czasu, bieganiem po sklepach budowlanych, reklamacjami i wszelkimi innymi rzeczami – tym wszystkim zajmuje się wynajęty specjalista.

Mieszkanie pod klucz to dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą lub nie mogą osobiście zająć się pilnowaniem wykańczania i urządzania mieszkania. Takie rozwiązanie pozwala na szybkie i bezproblemowe zamieszkanie w wymarzonym mieszkaniu.