Skuteczna ochrona przed chwastami

Skuteczna ochrona przed chwastami

Jeśli poszukujesz skutecznej ochrony przed mrozem, szkodnikami i wciąż wyrastający mi chwastami, koniecznie zapoznaj się z ofertą hurtowni ogrodowej, gdzie na pewno znajdziesz wiele artykułów pomocnych przy uprawie roślin ozdobnych oraz warzyw czy owoców. Do najpopularniejszych artykułów należy włóknina ogrodowa, od kiedy została wynaleziona uprawy są większe, zdrowsze i wolne od chwastów oraz szkodników. Nawet jeżeli jesteś początkującym ogrodnikiem, możesz zastosować w swoim ogrodzie agrowłókninę i cieszyć się o wiele wyższymi plonami.

Rodzaje agrowłókniny ogrodowej

Wybierając ofertę hurtowni ogrodniczej, masz do wyboru nie tylko zwykłą agrowłókninę, ale również inne produkty ogrodnicze, dzięki którym twoje uprawy będą większe. Najpopularniejsza jest agrowłóknina ogrodowa z zastosowaniem zimowym, dzięki której światło słoneczne skutecznie się odbija, a sama agrowłóknina chroni rośliny przed wysuszający wiatrem. Możemy także nabyć agrowłókninę wiosenną bądź ściółkująca, każda z nich ma inne zastosowanie.

Jakie są różnice między agrowłókniną wiosenną i ściółkującą?

Wyróżniamy jeszcze dwa rodzaje agrowłókniny, jest to fizelina ogrodowa wiosenna oraz agrowłóknina ściółkująca. Obydwa rodzaje mają inne zastosowanie w ogrodzie. Agrowłóknina wiosenna zapewnia roślinom właściwy mikroklimat i daje zdecydowanie wyższe plony, a włóknina ściółkująca jak sama nazwa wskazuje ściółkuje glebę, dba o jej wysoką wilgotność oraz zapobiega wyrastaniu nowych chwastów. W zależności od tego jakiej agrowłókniny potrzebujemy, powinniśmy ją zakupić w hurtowni ogrodowej. Warto także pamiętać, że agrowłókniny występują w różnych rozmiarach i grubościach, dlatego przed zakupem sprawdźmy dokładnie jej parametry.