Rodzaje rękawiczek dostępnych w sklepach medycznych

Rodzaje rękawiczek dostępnych w sklepach medycznych

Rękawiczki to jeden z podstawowych produktów, jaki oferuje niemal każdy sklep medyczny Łódź. To jedno z wielu polskich miast, w którym sklepy i hurtownie medyczne posiadają różnorodne artykuły medyczne – w tym również różne rodzaje rękawiczek. A ponieważ dostępnych jest ich kilka rodzajów i typów, to każdy znajdzie takie, które będą my odpowiadały. Jakie rodzaje rękawiczek posiada na stanie niemal każda hurtownia medyczna? Oto te podstawowe.

Po pierwsze – lateksowe

Rękawiczki lateksowe to jeden z najpopularniejszych produktów oferowanych przez sklepy medyczne. Są one pakowane po kilka lub kilkanaście sztuk w pudełku, a ich niewątpliwą zaletą jest stosunkowo niska cena. Rękawiczki lateksowe zapobiegają przenoszeniu drobnoustrojów, a dodatkowo łatwo się je zakłada i zdejmuje, a odpowiednie dopasowanie pozwala na precyzyjne ruchy. Pewnym minusem jest słaba trwałość oraz to, iż obecny w nich puder może przesuszać skórę. Dodatkowo nie powinny ich używać osoby uczulone na lateks. 

Rękawiczki nitrylowe i winylowe

Innym rodzajem rękawiczek dostępnych w sklepach medycznych są rękawiczki nitrylowe. Ten typ rękawiczek nie podrażnia i nie wywołuje alergii – dzięki czemu mogą być one noszone przez dłuższy czas. Jednocześnie są bardziej trwałe i wytrzymałe. Jednak nie są pozbawione wad – są mniej podatne na rozciąganie niż rękawiczki lateksowe (i przez to mogą być mniej wygodne w noszeniu).

Trzecim rodzajem rękawiczek są rękawiczki winylowe, które – w odróżnieniu od dwóch poprzednich – nie przylegają ściśle do dłoni. Ich niewątpliwą zaletą jest to, iż nie powodują podrażnień, natomiast wada to mała odporność na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego też są to rękawiczki wybierane zazwyczaj do krótkich i niezbyt wymagających czynności. Rękawiczki jednorazowe to podstawowy produkt w asortymencie każdego sklepu medycznego. Posiada je także sklep medyczny online, w którym można szybko i bezpiecznie dokonać ich zakupu.