Rodzaje felg samochodowych

Rodzaje felg samochodowych

Felgi samochodowe to element nośny samochodu stworzony przede wszystkim z myślą o wentylacji układu hamulcowego oraz o ochronie opon. Felgi produkowane są z aluminium lub stali. Mogą dzisiaj pełnić także rolę ozdoby samochodu. W tej roli najlepiej sprawdzają się alufelgi.

Jakie zalety mają aluminiowe felgi?

Felgi aluminiowe są dostępne na rynku od bardzo wielu lat. Jednak przez bardzo długi czas dla wielu posiadaczy samochodów felgi samochodowe aluminiowe były zbyt drogie. Dzisiaj wiele w tej kwestii się zmieniło. Felgi aluminiowe stały się bardziej przystępne cenowo, zaczęły więc cieszyć się ogromną popularnością.

Alufelgi mają wiele zalet. Są bardzo odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Są one zabezpieczone przed działaniem chemikaliów i soli, które są powszechnie stosowane przez drogowców w okresie zimowym. Ponadto alufelgi mają konstrukcję, która bardzo dobrze chłodzi układ hamulcowy.

Gdzie kupić felgi?

Dzisiaj nikt, kto chce kupić felgi stalowe czy aluminiowe nie będzie miał z tym żadnych problemów. Oferują je zarówno motoryzacyjne sklepy stacjonarne, jak i internetowe. Wielu kierowców wybiera internetowy sklep z felgami. To, że sklep specjalizuje się w sprzedaży felg sprawia, że jego asortyment obejmuje zarówno felgi stalowe, jak i aluminiowe.

Wybierając sklep z felgami klienci mogą zakupić felgi stalowe i aluminiowe w najbardziej popularnych rozmiarach. Wszystkie felgi odznaczają się bardzo wysoką jakością. Sklep oferuje je w przystępnych cenach.