Praktyczność i symbolika – wybieramy prezenty dla rodziców

Praktyczność i symbolika - wybieramy prezenty dla rodziców

Otrzymywanie prezentów to zawsze szczególny moment. Cieszą się z nich maluchy, nasze osobiste doświadczenie podpowiada nam jednak, że nie trzeba mieć wcale kilku lat, aby nie móc się doczekać chwili wręczania upominków. Skoro jednak dostawanie prezentów jest tak ekscytujące, dlaczego tak rzadko zastanawiamy się nad tym, jaki oryginalny prezent dla rodziców sprawiłby im radość?

Czego potrzebują rodzice?

W sklepach królują praktyczne prezenty dla rodziców. Możemy ich obdarować kompletem ręczników, zestawem naczyń żaroodpornych albo ciepłymi kapciami z zabawnym, zwierzęcym motywem. Jeśli jednak upominek ma zapaść w pamięć, kluczowe znaczenie wydaje się mieć jego dopasowanie do rzeczywistych potrzeb obdarowanej w ten sposób osoby. Przed wizytą w sklepie warto się więc zastanowić, o czym marzą rodzice.

Oczywiście, ci ostatni często nie ułatwiają zadania osobom chcącym przygotować trafione prezenty dla rodziców i lubią powtarzać, że nie potrzebują niczego. Czasem wystarczy jednak poprowadzić rozmowę tak, aby pytanie o prezent nie padło wprost, a można szybko przekonać się, że rodzice są osobami mającymi wiele marzeń. Być może więc niechęć do szukania im prezentów ma swoje źródło w tym, że obawiamy się jakiegokolwiek wysiłku.

Symbolika też jest w cenie

W tym miejscu warto podkreślić, że wspólny prezent dla rodziców nie musi być wcale upominkiem praktycznym, jeśli zależy nam na tym, aby zapadł im w pamięć, a potem wywoływał jedynie pozytywne skojarzenia. Obecnie coraz więcej uwagi poświęca się prezentom o symbolicznym charakterze.

Mogą być to zarówno ich portrety, jak i obrazy z inspirującymi cytatami, w cenie są również podziękowania na kubkach, ręcznikach, a nawet – na odzieży. I nawet, jeśli rodzice nie będą wykorzystywać takiego prezentu na co dzień, nie jest wcale powiedziane, że nie będzie on ich cieszyć.