Nowoczesne narzędzia do zarządzania firmą

Nowoczesne narzędzia do zarządzania firmą

We współczesnych zakładach pracy coraz częściej pojawiają się nowe strategie zarządzania. Sprzyjają one zwiększeniu wydajności pracowników, a jednocześnie zwiększają ich bezpieczeństwo na stanowisku pracy. Obecnie w wielu zakładach pracy stosowany jest system zarządzania oparty na Lean management.

Gdzie się sprawdza?

Lean management to bardzo uniwersalny system zarządzania. Oznacza to, że Lean management oraz narzędzia, które udostępnia znajdują zastosowanie zarówno w zakładach produkcyjnych, usługowych, magazynach.

Narzędzia Lean przyczyniają się do wzrostu bezpieczeństwa w miejscu pracy, zwiększają też komfort i efektywność pracy. W firmie, która wdrożyła narzędzia Lean na każdym stanowisku pracy panuje ład i porządek. Narzędzia Lean przynoszą korzyści nie tylko pracodawcom, ale także pracownikom. Jednym z podstawowych narzędzi Lean jest system 5s.

Na czym polega system 5s?

System 5s usprawnia funkcjonowanie każdego zakładu pracy. Tam, gdzie stosowany jest system 5s każde miejsce, w którym pracownicy narażeni są na ryzyko utraty zdrowia, a nawet życia jest bardzo dokładnie oznakowane. System 5s sprzyja też zwiększeniu wydajności. 5s na hali produkcyjnej przyczynia się do poprawy jakości.

5s na hali produkcyjnej pomaga też zmniejszyć koszty. Przedsiębiorstwo produkcyjne, które wdroży 5s na hali produkcyjnej staje się bardziej konkurencyjne. Wdrożenie Lean 5s to eliminacja marnotrawstwa, a tym samym optymalizacja kosztów. Warto dodać, że Lean 5s kładzie duży nacisk nie tylko na jakość. Poszanowanie pracowników w Lean 5s ma też bardzo duże znaczenie.