Najlepsze paliwa do kotłów z automatycznym podajnikiem paliwa

Najlepsze paliwa do kotłów z automatycznym podajnikiem paliwa

Zdecydowanie najwięcej domów i innych budynków w naszym kraju ogrzewanych jest piecami na węgiel kamienny. Coraz więcej osób wymienia je na niskoemisyjne kotły z automatycznym podajnikiem paliwa. W kotłach tych spalany jest ekogroszek.

Czym jest ekogroszek?

Ekogroszek to rodzaj paliwa wytwarzanego z węgla kamiennego zawierającego między innymi małe ilości związków siarki. Dlatego też w procesie spalania ekogroszku powstaje niewielka ilość szkodliwych związków. Ekogroszek jest więc paliwem bardzo przyjaznym dla środowiska naturalnego.

Tani ekogroszek wytwarzany jest z wysokiej jakości węgla sprowadzanego z Syberii. W efekcie tani ekogroszek jest nie tylko ekologiczny, ale także bardzo wydajny. Pali się długo i wydajnie. Największą jednak zaletą jest to, że tani ekogroszek daje dużo ciepło. Jego atutem jest także niewielka ilość popiołu.

Jaki ekgoroszek wybrać?

Na rynku dostępny jest taki groszek w trzech różnych klasach. Jest to:

  • ekogroszek Ogień;
  • ekogroszek Ultra;
  • ekogroszek Premium.

Poszczególne rodzaje. Najmniej trzeba zapłacić za ekogroszek Ogień. Ekogroszek Ultra i ekogroszek Premium są nieznacznie droższe. Każdy rodzaj ekogroszku dostępny jest dla klientów z całego kraju. Wszystkie rodzaje mogą być spalane w nowoczesnych kotłach z automatycznym podajnikiem paliwa.

Ekogroszek Ogień, ekogroszek Ultra oraz ekogroszek Premium to produkty najwyższej jakości. Wszystkie są regularnie badanie, a ich dodatkowym atutem jest brak spieków. Ekogroszek dostępny jest w workach o wadze 25 kg.