Naczepy typu firanka i ich specyfikacja

Naczepy typu firanka i ich specyfikacja

Naczepy firanki to termin często i chętnie stosowany przez osoby kierujące samochodami ciężarowymi. Kryje się za nim jeden z najpopularniejszych typów naczep, chętnie wykorzystywany zarówno przez niewielkie, jak i największe firmy transportowe. Popularność, jaką cieszą się naczepy firanki Poznań ma swoje źródło przede wszystkim w typowej dla nich wszechstronności.

Warte podkreślenia jest jednak i to, że choć waga naczep firanek nie jest duża, mamy do czynienia z rozwiązaniami wytrzymałymi. Sama nazywa tylko pozornie jest zresztą tajemnicza. Naczepy firanki zawdzięczają ją specyficznej metodzie otwierania, którą stosuje się podczas rozładunku oraz załadunku towarów. Dziś w sprzedaży dostępne są nie tylko nowe modele. Okazuje się, że także naczepy firanki używane Poznań cieszą się dużą popularnością wśród kupujących.

Popularne rodzaje naczep firanek

Naczepy firanki można podzielić na kilka grup w zależności od ich wielkości i zastosowania. Najczęściej występującymi są naczepy mega oraz pół mega, choć w sprzedaży dostępne są także modele standard oraz naczepa firanka Poznań mulda/coil. Każdy z wymienionych typów może być stosowany zamiennie, choć każdy ma też szczególne właściwości.

Przykładowo naczepa mega sprawdza się znakomicie przy transporcie ciężkich metali, podczas gdy naczepa mulda jest chętnie wykorzystywana do transportowania znajdującej się w kręgach stali walcowej.

Sposób ładowania naczep firanek

Naczepy firanki mogą być ładowane na co najmniej kilka sposobów. Największą popularnością cieszy się załadunek od góry możliwy do przeprowadzenia ze względu na obecność rozsuwanego dachu. Warto jednak pamiętać o tym, że naczepy można ładować także od tyłu, za pomocą rampy, a także od boku dzięki obecności przesuwanych plandek.