Mieszkanie pod klucz – podstawowe zalety

Mieszkanie pod klucz - podstawowe zalety

Coraz więcej osób kupujących mieszkanie decyduje się przekazać jego zaprojektowanie, wykończenie i urządzenie odpowiednim specjalistom. Są to tak zwane wykończenia pod klucz, które w praktyce oznaczają możliwość wprowadzenia się do gotowego mieszkania. Takie rozwiązania cieszą się coraz większym zainteresowaniem. I trudno się temu dziwić, bo charakteryzują się one wieloma zaletami. Oto kilka z nich.

Indywidualnie dobrany projekt

Mieszkanie pod klucz zawsze wiąże się z przygotowaniem odpowiedniego projektu. Już na samym początku prac powstają konkretne projekty wnętrz, na podstawie których prowadzone są prace wykończeniowe i remontowe. Dużą zaletą jest to, iż taki projekt jest bardzo indywidualny i dobrany pod subiektywne potrzeby właściciela mieszkania. Co więcej – właściciel ma wpływ na zawarte w nim rozwiązania (może podpowiadać i wspólnie z projektantem ustalać ostateczny kształt). Wszystkie kolejne prace są realizowane właśnie na podstawie takiego projektu.

Duża oszczędność czasu

Bardzo dużą zaletą mieszkania pod klucz jest oszczędność czasu – i to na każdym etapie prac. W tym przypadku wszystko trwa krócej. Dlaczego? Otóż właściciel mieszkania nie traci czasu na szukanie ekipy remontowej, odwiedzanie sklepów budowlano – remontowych, pilnowanie postępu prac, oczekiwanie na zamówione materiały czy składanie ewentualnych reklamacji. Tym wszystkim zajmuje się firma realizująca takie projekty, a zadaniem właściciela jest jedynie wprowadzenie się do ukończonego mieszkania.

Jeden rachunek za wszystkie prace

Mówiąc o zaletach mieszkania pod klucz trzeba też wspomnieć o tym, iż zleceniodawca takich prac otrzymuje jeden rachunek, który uwzględnia wszystkie prace (aranżacje wnętrz, remont czy wykończenie i wyposażenie). W ten sposób unika się kolejnych umów i kolejnych rachunków. W konsekwencji całościowa usługa jest zazwyczaj tańsza niż kilka oddzielnych.

Jakie są dodatkowe zalety mieszkania pod klucz? Gwarancja ceny, nowoczesne wykończenie, spokój i bezpieczeństwo. I z tych powodów warto zdecydować się na taką opcję.