Kupujemy kryptowalutę bitcoin

Kupujemy kryptowalutę bitcoin

Kryptowaluty, czyli waluty wirtualne wzbudzają ogromne zainteresowanie mimo tego, że od ich pojawienia się minęło już dobrych kilka lat. Najbardziej znaną kryptowalutą jest bitcoin, który określany jest również skrótem BTC. Jak kupić bitcoin to jedno z częściej zadawanych przez osoby zainteresowane kryptowalutami pytań. Czy giełda kryptowalut to dobre miejsce? Co kształtuje kurs BTC?

Co wpływa na kurs bitcoina?

Kryptowaluty, w tym również BTC, podlegają takim samym prawom rynku jak normalne waluty, na przykład euro czy dolar. W związku z tym kurs kryptowalut zmienia się. Jednym z czynników, który ma na to duży wpływ jest popyt. Ich większe zainteresowanie kryptowalutami, im więcej osób chce kupić bitcoina, tym większa jest jego cena.

Duże znaczenie ma również podaż. Kiedy bitcoina na rynku jest dużo, to naturalnym jest, że jego cena zaczyna spadać. Kiedy jednak BTC znika z rynku, to jego cena gwałtownie rośnie. Warto dodać w tym miejscu, że bitcoin przeszedł poważny kryzys, z którego skutecznie wyszedł. Dzisiaj jego kurs osiąga naprawdę duże wartości.

Gdzie kupić bitcoin?

Kryptowaluty można kupić przez Internet. Są dwa miejsca, w których można to zrobić. W grę wchodzi kantor kryptowalut, a także giełda kryptowalut. Kantor kryptowalut to opcja polecana dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z bitcoinem. Osoby już doświadczone mogą wybrać drugą opcję, jaką jest giełda kryptowalut.

W przypadku kantoru kurs ustalany jest przez jego właściciela. Giełda bitcoin rządzi się nieco innymi prawami. Jak kupić bitcoin to często zadawane pytanie. Jak się okazuje, odpowiedź na nie jest naprawdę prosta.