Jaki powinien być biustonosz po operacji piersi?

Jaki powinien być biustonosz po operacji piersi?

Operacja usunięcia piersi jest bardzo trudnym momentem w życiu kobiety. Kobietom, które przeszły zabieg mastektomii potrzebne są specjalne biustonosze pooperacyjne.

Maksymalny komfort jest bardzo ważny

Po zabiegu mastektomii kobiety nie muszą rezygnować z noszenia modnych i eleganckich biustonoszy. Powinny jednak sięgać po specjalnie z myślą o nich zaprojektowane biustonosze po mastektomii.

Materiały, z których uszyte zostały biustonosze po mastektomii są bardzo miękkie, przyjemne dla ciała i delikatne. Biustonosze po mastektomii na pierwszy rzut oka niczym nie różnią się od tych zwykłych. Jednak staniki po mastektomii mają inną konstrukcję. Największa różnica między nimi to kieszonki na protezy piersi, w które wyposażone są staniki po mastektomii. Dzięki temu staniki po mastektomii niwelują powstałą po zabiegu asymetrię.

Różne fasony staników po mastektomii

Gama biustonoszy przeznaczonych dla kobiet po zabiegu usunięcia piersi jest bardzo duża. Ułatwia to każdej kobiecie wybranie biustonosza idealnie dopasowanego do potrzeb. Wśród biustonoszy tych wyróżnia się biustonosze pooperacyjne. Są to kompresyjne staniki pooperacyjne przeznaczone do noszenia po operacji. Co ważne, staniki pooperacyjne zostały wykonane w taki sposób, aby nie podrażniały tkanki bliznowatej.

Staniki pooperacyjne przeznaczone są także dla kobiet po zabiegach pomniejszania lub powiększania piersi. Staniki pooperacyjne można kupić bez konieczności wychodzenia z domu. W dopasowaniu odpowiedniego rozmiaru pomóc może obsługa sklepu.