Jaką agrowłókninę najlepiej wybrać?

Jaką agrowłókninę najlepiej wybrać?

Na rynku ogrodowym mamy bardzo wiele produktów, dzięki którym możemy sobie w znacznym stopniu ułatwić pracę w ogrodzie. Jednym z takich produktów jest znana już włóknina ogrodowa, dzięki której nie musimy wciąż plewić chwastów, a także możemy liczyć na zdecydowanie wyższe plony.

Zanim jednak wybierzemy konkretny produkt w hurtowni ogrodowej, zapoznajmy się z dostępnymi rodzajami i dobierzmy właściwą włókninę według własnych potrzeb. Możemy bowiem kupić włókninę zimową, wiosenną oraz ściółkową, a każda z nich ma inne zastosowanie.

Co to jest włóknina zimowa?

Jak sama nazwa wskazuje, jest to włóknina, którą stosujemy zimą, zwykle w celu ochrony roślin przez zimnym wiatrem i ostrymi promieniami słońca. Bezpośrednie działanie wiatru, mroźnych temperatur i wysoko świecącego słońca, może wpływać na rośliny niszcząco. Przy zabezpieczeniu włókniną, mamy pewność że nasze rośliny bezpiecznie przezimują w gruncie. Taka agrowłóknina ogrodowa powinna być zakładana w październiku bądź w listopadzie, kiedy jeszcze nie występują trudne warunki pogodowe, a zdejmuje się ją po przymrozkach wiosennych.

Mamy jeszcze włókninę wiosenną i ściółkową

Włóknina wiosenna czy też fizelina ogrodowa jaką stosuje się na wiosnę, także ma za zadanie ochronić rośliny przed przymrozkami, i pozwolić im szybciej wzrosnąć. Zastosowanie włókniny tego rodzaju daje w ogrodzie o wiele wyższe plony.

Kiedy już miną przymrozki wiosenne, możemy założyć włókninę ściółkową. To dzięki niej nie będziemy musieli tak często plewić chwastów, a nasze rośliny będą miały wciąż nawodnioną glebę przy rzadszym podlewaniu. Warto stosować w ogrodzie wszelkiego rodzaju ułatwienia, dzięki którym my będziemy mieli mniej pracy, a rośliny będą rosły szybciej i bardziej intensywnie.